GrIFK Young Ladies  



Peliasun värit: Paita Vihreä
Vara-asun värit: Paita Valkoinen

www.grifk-handball.com
Kotikenttä:
Yhteyshenkilö:
Birger Grotell


Vanhat kaudet
Naisten Suomen Cup
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
248 NSC Ke 30.08 19:00 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Atlas 21-24 52 Roth Magnus Tillan Niko


Naisten I-divisioona Runkosarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
5217 N1D Su 29.10 18:00 Kirkkonummen halli (väestönsuoja) KyIF Akademi GrIFK Young Ladies 26-27 56 Kinnari Sami Tillan Niko
5223 N1D Ke 01.11 19:15 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Dicken Akademi 22-18 21 Kinnari Sami Skogberg Johan
5229 N1D Pe 10.11 18:30 Riihimäen Urheilutalo Cocks Akatemia GrIFK Young Ladies 27-31 128 Kuri Tapani Westerlund Christian
5235 N1D To 16.11 18:15 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Hellas 27-8 27 Illman Krister Rima Timo
5241 N1D La 25.11 17:30 Myyrmäen Urheilutalo Pirkat GrIFK Young Ladies 16-23 35 Roth Magnus Tillan Niko
5247 N1D To 07.12 18:15 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Dicken Oldies 33-15 20 Pavlics Krisztian Korja Miro
5253 N1D Su 17.12 19:30 Ruskeasuon liikuntahalli 2 HIFK Planets GrIFK Young Ladies 16-34 10 Voncina Iva Nyström Anthon
5259 N1D Ke 10.01 19:15 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Pickala HD 21-26 18 Voncina Iva Kaulio Teemu
5265 N1D La 20.01 15:00 Porvoon Urheiluhalli Akilles GrIFK Young Ladies 12-35 32 Voncina Iva Voionmaa Mikael
5271 N1D Ke 24.01 20:40 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies PIF 33-17 20 Voncina Iva Tillan Niko
5277 N1D La 03.02 17:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas Wandas GrIFK Young Ladies 18-30 55 Leandersson Jan-Erik Helander Jan
5283 N1D Ke 07.02 19:15 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies BK-46 Akademi 24-19 12 Pavlics Krisztian Wessberg Alexander


Naisten I-divisioona Ylempi Jatkosarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
5704 N1D Ke 07.03 20:45 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies KyIF Akademi 35-26 21 Roth Magnus Skogberg Johan
5710 N1D Ke 21.03 19:20 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Cocks Akatemia 29-26 15 Voncina Iva Wessberg Alexander
5713 N1D Ke 28.03 19:20 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Atlas Wandas 31-11 28 Tillan Niko Voncina Iva
5700 N1D Su 08.04 19:30 Karjaan Urheiluhalli/Karis idrottshall BK-46 Akademi GrIFK Young Ladies 21-22 46 Helander Jan Skogberg Johan
5718 N1D La 21.04 17:30 Folksam Arena Pickala HD GrIFK Young Ladies - Karlsson Robin Filonenko Volodymyr
5707 N1D Su 22.04 10:45 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken Akademi GrIFK Young Ladies - Kaulio Teemu Wessberg Alexander
5721 N1D --:-- (Alkulohkon tulos) GrIFK Young Ladies BK-46 Akademi 24-19
5725 N1D --:-- (Alkulohkon tulos) KyIF Akademi GrIFK Young Ladies 26-27
5728 N1D --:-- (Alkulohkon tulos) GrIFK Young Ladies Dicken Akademi 22-18
5731 N1D --:-- (Alkulohkon tulos) Cocks Akatemia GrIFK Young Ladies 27-31
5734 N1D --:-- (Alkulohkon tulos) GrIFK Young Ladies Atlas Wandas 30-18
5739 N1D --:-- (Alkulohkon tulos) Pickala HD GrIFK Young Ladies 26-21

Naisten Suomen Cup

OttelutMaalit Heittoprosentti 7m maalit 7m onnistumisprosentti Torjuntaprosentti Varoitukset Ulosajot Sulkemiset Tähdet
2 Jannica Routamo
3 Sara Grotell
4 Annika Laaksonen
5 Julia Lindblom
6 Lena-Kajsa Vainonen
7 Anette Salonen KP
8 Helen Bergman C KP
8 Nina Sunabacka
14 Johanna Granlund
15 Linda Hartman
16 Daniela Bergholm
19 Ida Martin KP
20 Johanna Toivola A KP
25 Tia Laukkanen KP
29 Emma Lundberg
31 Patricia Lönngren
0 Lina Lundqvist
0 Sara Wilhelmsson
K1 Kiinnitys kilpasarjaan, kun seuralla on joukkue myös haastajasarjassa
K2 Kiinnitys joukkueeseen, kun seuralla (B-F) on kaksi joukkuetta samassa sarjassa
IP Käyttää ikärajaisten kilpailujen poikkeussääntöä
YP Yli-ikäisten poikkeuslupa
KP Kehityspelaaja
AP Ali-ikäisen poikkeuslupa, kiinnitys A tai B-junioreihin

JoukkueenjohtajaBirger Grotell