Dicken  



Peliasun värit: Paita Punainen
Housut Sininen
Sukat hb2010
Vara-asun värit: Paita Sininen
Housut Sininen

Yhteyshenkilö:
Tom Gammals

050 911 1866
Vanhat kaudet
Naisten SM-sarja Ylempi jatkosarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari
5906 NSM La 03.02 18:30 Karjaan Urheiluhalli/Karis idrottshall BK-46 Dicken 25-20 166 Tillan Niko
5913 NSM Ke 07.02 19:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken GrIFK 33-18 86 Korja Miro
5909 NSM Pe 16.02 18:30 Helsingin Urheilutalo HIFK Dicken 32-17 158 Korja Miro
5912 NSM La 03.03 18:30 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken BK-46 - Laaksonen Annika
5915 NSM La 10.03 13:30 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Dicken - Skogberg Johan
5917 NSM Ke 14.03 19:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken HIFK - Lindroos Mikael
5894 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) Dicken HIFK 29-16
5895 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) Dicken GrIFK 29-12
5896 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) Dicken BK-46 36-18
5897 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) HIFK Dicken 18-31
5900 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) GrIFK Dicken 16-33
5903 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) BK-46 Dicken 19-33


Naisten SM-sarja Runkosarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari
116 NSM Ke 13.09 19:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken KyIF 38-16 129 Lehto Halina
123 NSM La 30.09 17:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken HIFK 29-16 212 Nieminen Harri
130 NSM La 07.10 16:30 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK Dicken 19-30 151 Leandersson Jan-Erik
138 NSM Su 22.10 14:30 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken BK-46 36-18 193 Ojapalo Pasi
142 NSM Su 29.10 16:00 Folksam Arena SIF Dicken 18-31 120 Karlsson Robin
145 NSM La 04.11 16:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken Atlas 36-20 88 Sjöström Katja
149 NSM La 11.11 16:00 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Dicken 16-33 67 Karlsson Robin
152 NSM Su 19.11 18:30 Kirkkonummen halli (väestönsuoja) KyIF Dicken 18-38 134 Karlsson Robin
159 NSM Pe 08.12 18:30 Helsingin Urheilutalo HIFK Dicken 18-31 174 Korja Miro
166 NSM La 16.12 16:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken ÅIFK 41-20 130 Pavlics Krisztian
174 NSM Ke 17.01 19:00 Karjaan Urheiluhalli/Karis idrottshall BK-46 Dicken 19-33 145 Roth Magnus
178 NSM La 20.01 12:45 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken SIF 35-19 207 Lehto Halina
181 NSM La 27.01 15:00 Energia Areena Atlas Dicken 18-45 63 Helander Jan
185 NSM Ke 31.01 19:00 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken GrIFK 29-12 152 Karlsson Robin


Naisten Suomen Cup
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari
250 NSC Ti 10.10 19:00 Kirkkonummen halli (väestönsuoja) KyIF Dicken 16-23 80 Skogberg Johan
254 NSC Ti 31.10 18:30 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK Dicken 16-35 69 Metsämäki Christopher
255 NSC Su 03.12 14:00 Helsingin Urheilutalo HIFK Dicken 28-25 225 Korja Miro



Naisten SM-sarja

OttelutMaalit Heittoprosentti 7m maalit 7m onnistumisprosentti Torjuntaprosentti Varoitukset Ulosajot Sulkemiset Tähdet
1 Sonja Koskinen 160 - - - - - - - 11
2 Anna Lindahl 1747 75 4 67 - 1 - - 2
3 Tove Salokivi 1654 59 - - - 7 9 - 8
5 Kiira Kankainen 1724 71 - - - 2 1 - 3
6 Pia-Stina Pitkäjärvi 1633 73 - - - 6 1 - 3
8 Malena Heikkinen KP1013 54 - - - - 1 - -
9 Annika Näräkkä 1768 81 - - - 1 - - 6
10 Betina Lillqvist 1440 56 - - - 4 5 - 3
15 Matilda Peitsaro 1650 46 - - - 3 3 - 5
16 Kira Itkonen KP110 - - - - - - - 2
19 Karolina Nylund 1760 68 31 70 - 1 2 - 7
20 Annika Ahlroth 100 - - - - - - - -
22 Jessika Gammals 1630 77 - - - - 3 - 2
26 Martina Genberg 1730 56 1 20 - 9 6 - 2
27 Betty Berglund 54 44 - - - - - - -
44 Carolina Böckelman 1330 58 - - - 3 2 - 7
52 Linn Wentzel KP93 38 - - - - - - -
72 Anna Lindholm 1769 72 - - - 4 2 - 9
K1 Kiinnitys kilpasarjaan, kun seuralla on joukkue myös haastajasarjassa
K2 Kiinnitys joukkueeseen, kun seuralla (B-F) on kaksi joukkuetta samassa sarjassa
IP Käyttää ikärajaisten kilpailujen poikkeussääntöä
YP Yli-ikäisten poikkeuslupa
KP Kehityspelaaja
AP Ali-ikäisen poikkeuslupa, kiinnitys A tai B-junioreihin

PäävalmentajaThomas Hivert
ValmentajaJouni Ahlroth
JoukkueenjohtajaTom Gammals
JoukkueenjohtajaMaria Lindahl
HuoltajaSarah Peltonen
ManageriMarkku Enström