Atlas  



Peliasun värit: Paita Sininen
Housut Sininen
Vara-asun värit: Paita Valkoinen
Housut Sininen

Yhteyshenkilö:
Pekka Kurki

050 353 4465
Vanhat kaudet
Naisten SM-sarja Alempi jatkosarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
6017 NSM La 03.02 13:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas KyIF 17-33 68 Westerlund Christian Helander Jan
6018 NSM Su 11.02 18:30 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK Atlas 24-25 80 Tillan Niko Roth Magnus
6020 NSM La 17.02 18:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas SIF 22-25 74 Laaksonen Annika Nyberg Annette
6023 NSM Su 04.03 18:30 Kirkkonummen halli (väestönsuoja) KyIF Atlas 29-20 65 Nieminen Harri Kuri Tapani
6024 NSM La 10.03 11:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas ÅIFK 24-32 40 Laaksonen Annika Lehto Halina
6026 NSM Ke 14.03 19:00 Folksam Arena SIF Atlas 28-23 172 Nieminen Harri Ojapalo Pasi
6006 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) KyIF Atlas 23-22
6009 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) ÅIFK Atlas 26-18
6012 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) SIF Atlas 21-18
6013 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) Atlas KyIF 18-30
6014 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) Atlas ÅIFK 28-30
6015 NSM --:-- (Alkulohkon tulos) Atlas SIF 28-25


Naisten SM-sarja Runkosarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
118 NSM Su 10.09 16:00 Folksam Arena SIF Atlas 21-18 176 Helander Jan Roth Magnus
126 NSM Ke 20.09 19:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas GrIFK 18-20 112 Wessberg Alexander Lehto Halina
129 NSM Su 08.10 18:30 Kirkkonummen halli (väestönsuoja) KyIF Atlas 23-22 158 Leandersson Samuel Leandersson Jan-Erik
135 NSM La 21.10 15:00 Helsingin Urheilutalo HIFK Atlas 34-28 75 Leandersson Samuel Sjöström Katja
141 NSM Su 29.10 15:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas ÅIFK 28-30 100 Ojapalo Pasi Nieminen Harri
145 NSM La 04.11 16:15 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken Atlas 36-20 88 Sjöström Katja Leandersson Samuel
150 NSM Pe 10.11 19:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas BK-46 27-25 189 Glantz Julia Lehto Halina
154 NSM La 18.11 19:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas SIF 28-25 84 Kuri Tapani Illman Krister
162 NSM La 09.12 13:30 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Atlas 23-19 64 Lehto Halina Wessberg Alexander
165 NSM La 16.12 15:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas KyIF 18-30 106 Leandersson Samuel Leandersson Jan-Erik
171 NSM To 18.01 19:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas HIFK 19-33 79 Illman Krister Kuri Tapani
177 NSM La 20.01 14:00 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK Atlas 26-18 72 Nieminen Harri Ojapalo Pasi
181 NSM La 27.01 15:00 Energia Areena Atlas Dicken 18-45 63 Helander Jan Leandersson Samuel
186 NSM Ke 31.01 19:00 Karjaan Urheiluhalli/Karis idrottshall BK-46 Atlas 28-24 164 Lehto Halina Laaksonen Annika


Naisten SM-sarjakarsinta
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
6127 NSMK Ke 25.04 19:00 Folksam Arena Pickala HD Atlas 32-14 95 Illman Krister Tillan Niko
6128 NSMK Ti 08.05 18:15 Myyrmäen Urheilutalo Atlas Pickala HD 23-36 41 Ojapalo Pasi Nieminen Harri
6126 NSMK --:-- Yhteistulos Pickala HD Atlas 68-37


Naisten Suomen Cup
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
248 NSC Ke 30.08 19:00 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Young Ladies Atlas 21-24 52 Roth Magnus Tillan Niko
251 NSC 10.10.2017-12.10.2017 --:-- Atlas Sparta 10-0 lv
253 NSC Ti 31.10 19:15 Helsingin Urheilutalo HIFK Atlas 38-22 49 Kinnari Sami Skogberg Johan

Naisten SM-sarja

OttelutMaalit Heittoprosentti 7m maalit 7m onnistumisprosentti Torjuntaprosentti Varoitukset Ulosajot Sulkemiset Tähdet
1 Anna Nerola KP120 - - - - - - - -
3 Emmi Högbacka C1836 55 - - - 6 4 - -
4 Mariela Lönnqvist KP1643 39 0 0 - 1 - - 3
5 Julia Lampinen KP511 65 - - - - - - -
7 Mikaela Lönnqvist KP83 - - - - - 1 - -
8 Meri Veikkola KP72 - - - - 1 - - -
9 Elli Sopenlehto KP30 - - - - - - - -
10 Kristiina Helaskoski 1019 40 - - - 3 5 1 -
11 Jonna Kullberg 140 - - - - - - - 4
13 Erica Gustafsson 20142 55 23 85 - 11 5 - 20
14 Matilda Cordeiro 2020 49 2 50 - 13 6 - -
17 Sanni Kurki KP61 - - - - - - - -
18 Wilma Rehnström KP146 35 - - - 1 - - -
21 Adriana Jakimova 736 41 2 50 - 3 2 - 4
23 Heddi Raatikainen KP10 - - - - - - - -
24 Isa Jauhiainen 125 29 - - - 1 9 1 -
25 Anna Jauhiainen 938 61 4 80 - 1 5 - 2
26 Carla Olenius 10 - - - - - - - -
27 Katja Lindqvist 30 - - - - - - - -
28 Nea Heerman 2042 47 1 50 - 7 4 - 4
30 Tia Lehtinen KP140 - - - - - - - 2
31 Netta Huhtamella KP10 - - - - - - - -
35 Susanna Larkimo KP617 46 - - - 1 2 - 2
73 Anu Pihlström 1211 48 - - - 3 5 - 1
77 Kia Hulkkonen KP
78 Laura Suomalainen KP84 17 - - - 1 1 - -
K1 Kiinnitys kilpasarjaan, kun seuralla on joukkue myös haastajasarjassa
K2 Kiinnitys joukkueeseen, kun seuralla (B-F) on kaksi joukkuetta samassa sarjassa
IP Käyttää ikärajaisten kilpailujen poikkeussääntöä
YP Yli-ikäisten poikkeuslupa
KP Kehityspelaaja
AP Ali-ikäisen poikkeuslupa, kiinnitys A tai B-junioreihin

PäävalmentajaJohan Öller
ValmentajaArto Starck
JoukkueenjohtajaPekka Kurki
HuoltajaMika Lönnqvist