Atlas FinEst  



Peliasun värit: Paita Sininen
Housut Sininen
Vara-asun värit: Paita Valkonen
Housut Sininen

Yhteyshenkilö:
Andrus Raudsepp

040 670 7166
Vanhat kaudet
Miesten SM-liigakarsinta
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
219 MSMK To 08.03 18:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst PIF 25-39 120 Helander Jan Westerlund Christian
222 MSMK Ti 13.03 19:00 Hangon Urheilutalo HC HIK Atlas FinEst 24-25 145 Kaulio Teemu Tillan Niko
230 MSMK La 17.03 14:00 Pirkkolan Palloiluhalli HK Pötsi Atlas FinEst 34-26 33 Korja Miro Westerlund Christian
225 MSMK Ke 21.03 19:00 Paraisten Urheilu- ja Nuorisotalo PIF Atlas FinEst 36-24 189 Roth Magnus Tillan Niko
228 MSMK Pe 23.03 20:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst HC HIK 21-33 Kuri Tapani Nieminen Harri
224 MSMK Ti 27.03 18:00 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst HK Pötsi 24-27 60 Nieminen Harri Ojapalo Pasi


Miesten I-divisioona
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
271 M1D La 23.09 14:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst Esbo IF 26-27 50 Ojapalo Pasi Nieminen Harri
275 M1D La 30.09 17:50 Kauniaisten Palloiluhalli Grankulla IFK Atlas FinEst 44-30 42 Karlsson Robin Wessberg Alexander
278 M1D Su 08.10 18:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst Akilles 27-30 63 Nieminen Harri Ojapalo Pasi
281 M1D Su 22.10 12:30 Pirkkolan Palloiluhalli Dicken Akademi Atlas FinEst 34-36 29 Skogberg Johan Kinnari Sami
284 M1D Su 29.10 17:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst HK Pötsi 35-28 80 Ojapalo Pasi Nieminen Harri
290 M1D Su 12.11 16:00 Riihimäen Urheilutalo Cocks Akatemia Atlas FinEst 21-26 99 Skogberg Johan Kinnari Sami
295 M1D Ti 14.11 17:45 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst HIFK Giants 31-24 25 Kinnari Sami Skogberg Johan
307 M1D La 02.12 16:35 Leppävaaran Liikuntahalli Esbo IF Atlas FinEst 27-27 21 Karlsson Robin Rönnberg Jan
311 M1D Su 17.12 14:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst Grankulla IFK 35-28 55 Tillan Niko Roth Magnus
317 M1D Ke 10.01 20:15 Energia Areena Atlas FinEst Dicken Akademi 24-33 75 Karlsson Robin Helander Jan
320 M1D Su 28.01 14:30 Pirkkolan Palloiluhalli HK Pötsi Atlas FinEst 34-22 25 Roth Magnus Tillan Niko
326 M1D La 03.02 19:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst Cocks Akatemia 30-31 90 Leandersson Jan-Erik Helander Jan
331 M1D La 10.02 13:30 Helsingin Urheilutalo HIFK Giants Atlas FinEst 37-29 42 Pavlics Krisztian Wessberg Alexander
314 M1D La 24.02 13:00 Porvoon Urheiluhalli Akilles Atlas FinEst 35-39 187 Ojapalo Pasi Nieminen Harri


Miesten Suomen Cup
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
236 MSC Su 10.09 18:30 Myyrmäen Urheilutalo Atlas FinEst Cocks Akatemia 22-28 55 Lehto Halina Tillan Niko

Miesten SM-liigakarsinta

OttelutMaalit Heittoprosentti 7m maalit 7m onnistumisprosentti Torjuntaprosentti Varoitukset Ulosajot Sulkemiset Tähdet
1 Tommi Haverinen 10 - - - - - - - -
2 Ander Sõrmus 50 - - - - - - - -
3 Enar Längolf 61 - - - - - 1 - -
4 Aigar Nuuma 32 - - - - - - - -
5 Ahti Rogenbaum
7 Erkki Kruustik 620 44 - - - 3 3 1 -
8 Andre Kõiv 642 64 - - - 2 2 - -
9 Mikk Vainikk 614 34 2 100 - 1 - - -
10 Kaarel Kõiv 38 73 0 0 - 2 2 - -
11 Marko Volt
12 Aleksandr Suskov 40 - - - - - - - -
14 Arto Starck 37 64 - - - 2 1 - -
15 Juri Sulsenberg 51 - - - - 1 2 - -
16 Rain Vessenberg
17 Alar Põder 42 - - - - 1 - - -
18 Eduard Makejev 24 36 - - - - - - -
20 Niko Vornanen
21 Kaarle Kaurinkoski
22 Mihkel Berjozkin 20 - - - - - - - -
23 Mihkel Mändla 20 - - - - 1 2 - -
24 Karri Näntö
25 Oskari Lehtonen 25 56 - - - 2 1 - -
28 Jasse Kettunen 16 75 - - - - - - -
38 Samuli Vihavainen 26 100 - - - 2 - - -
47 Jonathan Juslin 621 70 9 69 - - 1 - -
69 Elias Terävä
69 Margus Varik
90 Nicco Laaksonen 46 67 - - - 1 - - -
0 Atte Santala
K1 Kiinnitys kilpasarjaan, kun seuralla on joukkue myös haastajasarjassa
K2 Kiinnitys joukkueeseen, kun seuralla (B-F) on kaksi joukkuetta samassa sarjassa
IP Käyttää ikärajaisten kilpailujen poikkeussääntöä
YP Yli-ikäisten poikkeuslupa
KP Kehityspelaaja
AP Ali-ikäisen poikkeuslupa, kiinnitys A tai B-junioreihin

PäävalmentajaAndrus Raudsepp
HuoltajaCaj Juslin