ÅIFK  



Peliasun värit: Paita Musta
Housut Musta
Vara-asun värit: 

Yhteyshenkilö:
Juha Strandén

040 547 0340
Vanhat kaudet
D-pojat 05 kilpasarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
2238 DP-05 La 07.10 13:00 Porvoon Urheiluhalli Akilles ÅIFK 14-18 43 Backman Bertel Westerlund Christian
2148 DP-05 La 07.10 16:00 Lyseopuiston yläaste Akilles ÅIFK 14-22 15 Backman Bertel ?? ????
2245 DP-05 To 12.10 18:00 Peltola ÅIFK PIF 17-24 32 Nurmi Max Nylund Rolf
2121 DP-05 Su 29.10 17:45 Peltola ÅIFK Dicken Blå 19-19 22 Lundin Eddie Lehtonen Mika
2126 DP-05 La 04.11 12:15 Koulukeskus/Skolcentrum GrIFK ÅIFK 18-17 27 Örn Simeon Rots Hugo
2131 DP-05 La 18.11 17:45 Peltola ÅIFK HIFK 35-26 31 Nurmi Max Nylund Rolf
2230 DP-05 Su 03.12 13:10 Istuinkiven liikuntahalli Cocks ÅIFK 20-23 33 Kivipato Elmeri Kivipato Werneri
2140 DP-05 Su 03.12 15:40 Istuinkiven liikuntahalli Cocks ÅIFK 15-22 34 Heinonen Pyry Pilvilä Jimi
2144 DP-05 Su 10.12 15:40 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK BK-46 15-25 65 Lundin Eddie Lehtonen Mika
2155 DP-05 Ke 10.01 18:45 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK PIF 12-24 42 Blomqvist Stefan Lindberg Joni
2166 DP-05 La 27.01 12:40 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Dicken Blå ÅIFK 12-15 30 Wessberg Alexander Keinänen Kai
2160 DP-05 La 27.01 14:50 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Dicken Röd ÅIFK 13-21 34 Wessberg Alexander Pavlics Krisztian
2171 DP-05 La 03.02 11:00 Kupittaa 3 ÅIFK GrIFK 18-19 57 Lundin Eddie Nylund Rolf
2176 DP-05 La 10.02 10:40 Helsingin Urheilutalo HIFK ÅIFK 20-20 15 Pavlics Krisztian Wessberg Alexander
2205 DP-05 La 03.03 12:30 Kupittaa 3 ÅIFK Dicken Röd 19-23 23 Leandersson Samuel Leandersson Jan-Erik
2250 DP-05 La 03.03 14:00 Kupittaa 3 Dicken Röd ÅIFK 22-20 16 Leandersson Samuel Leandersson Jan-Erik
2185 DP-05 La 10.03 16:30 Peltola ÅIFK Cocks 27-29 35 Blomqvist Stefan Lundin Eddie
2189 DP-05 La 17.03 12:45 Karjaan Urheiluhalli/Karis idrottshall BK-46 ÅIFK 30-16 27 Bobe Andreas Pind Jörgen
2193 DP-05 La 24.03 16:30 Peltola ÅIFK Akilles 22-13 13 Lundin Eddie Blomqvist Stefan
2200 DP-05 La 14.04 16:00 Paraisten Urheilu- ja Nuorisotalo PIF ÅIFK 23-11 55 Alexandersson Alfons Leandersson Jan-Erik
2211 DP-05 La 21.04 14:45 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK Dicken Blå - Blomqvist Stefan Nylund Rolf
2234 DP-05 Ke 25.04 18:30 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK BK-46 - Lehtonen Mika Lindberg Joni
2216 DP-05 La 28.04 13:15 Koulukeskus/Skolcentrum GrIFK ÅIFK - Keränen Karina Ankio Christine
2221 DP-05 Su 06.05 18:30 Samppalinnan Palloiluhalli ÅIFK HIFK - Blomqvist Stefan Lehtonen Mika

D-pojat 05 kilpasarja

2 Robin Penttinen
3 Lukas Grankull
4 Joachim Johannes Lempiäinen
5 Oliver Malkamäki
6 Eerik Elo
7 Veikka Iivonen
8 Julius Törn
9 Rasmus Harjanne
10 Eemil Laine
11 Konsta Strandén
12 William Perho
13 Niilo Hongisto
14 Krister Björklund
15 Konsta Koivukangas
16 Elias Kaila
17 Lukas Af Ursin
18 Lenni Karrento
19 Emil Kitinoja
20 Tiger Harewood
21 Onni Laustola
22 Niklas Heikkilä
23 William Malkamäki
K1 Kiinnitys kilpasarjaan, kun seuralla on joukkue myös haastajasarjassa
K2 Kiinnitys joukkueeseen, kun seuralla (B-F) on kaksi joukkuetta samassa sarjassa
IP Käyttää ikärajaisten kilpailujen poikkeussääntöä
YP Yli-ikäisten poikkeuslupa
KP Kehityspelaaja
AP Ali-ikäisen poikkeuslupa, kiinnitys A tai B-junioreihin

JoukkueenjohtajaJuha Strandén