Sparta  



Peliasun värit: Paita Vihreä
Housut Vihreä
Vara-asun värit: 

Yhteyshenkilö:
Aila Ronkanen

0400 625 956
Vanhat kaudet
C-tytöt 03 haastajasarja
Nro Sarja Pv Pvm Klo Kenttä Koti Vieras Tulos Katsojia Tuomari Tuomari 2
3267 CT-03H Su 08.10 10:50 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Sparta Cocks 17-20 65 Lehto Halina Voncina Iva
3290 CT-03H Su 19.11 09:20 Latokartanon liikuntahalli HIFK Sparta 13-19 24 Örn Simeon Kaulio Teemu
3294 CT-03H Ma 20.11 16:55 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Sparta GrIFK 14-22 23 Fuhrer Christian Holopainen Liisa
3297 CT-03H La 02.12 16:25 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Dicken Sparta 21-18 30 Örn Simeon Itkonen Kira
3303 CT-03H Su 17.12 16:25 Istuinkiven liikuntahalli Cocks Sparta 23-17 46 Kivipato Werneri Nieminen Harri
3309 CT-03H Su 21.01 10:50 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Sparta ÅIFK 34-23 21 Voionmaa Mikael Itkonen Kira
3254 CT-03H Su 04.02 09:30 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Sparta HIFK 21-24 28 Holopainen Liisa Örn Simeon
3326 CT-03H La 03.03 12:20 Pirkkolan Palloiluhalli Sparta HIFK 23-37 30 Pakarinen Jonna Lehto Halina
3330 CT-03H La 10.03 10:40 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Sparta 19-16 11 Pavlics Krisztian Haka-Taivalmäki Ari
3273 CT-03H La 07.04 10:30 Peltola ÅIFK Sparta 26-28 27 Blomqvist Stefan Lundin Eddie
3345 CT-03H La 07.04 16:30 Peltola ÅIFK Sparta 24-35 27 Blomqvist Stefan Lundin Eddie
3339 CT-03H Su 08.04 10:50 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Sparta Cocks 36-33 25 Nyberg Annette Illman Krister
3333 CT-03H La 21.04 10:50 Pirkkolan Palloiluhalli Sparta Dicken - Laaksonen Annika Nyberg Annette
3261 CT-03H Su 06.05 10:50 Ruskeasuon liikuntahalli 2 Sparta Dicken - Holopainen Liisa Heiskanen Raita
3258 CT-03H La 12.05 17:45 Kauniaisten Palloiluhalli GrIFK Sparta - Haka-Taivalmäki Ari Örn Joakim

C-tytöt 03 haastajasarja

1 Cecilia Serovuo
5 Essi Nyholm
6 Milla Maristo
7 Vanessa Orthaber
9 Mira Konga
10 Elsa Mäkelä
11 Helmi Wacklin
13 Elina-Valentina Kris Toiviainen
14 Chiara Orthaber
15 Hidaya Elguerouahi
16 Ilona Kosonen
17 Kira Ojavuo
18 Elina Kontinen YP
19 Sophia Vilponen
23 Elina Kuusanmäki
26 Linda Sigwo Sigwo
30 Mea Karvala
35 Katri Kokkonen
50 Alisa Salmenkaita
99 Elena Salmenkaita
K1 Kiinnitys kilpasarjaan, kun seuralla on joukkue myös haastajasarjassa
K2 Kiinnitys joukkueeseen, kun seuralla (B-F) on kaksi joukkuetta samassa sarjassa
IP Käyttää ikärajaisten kilpailujen poikkeussääntöä
YP Yli-ikäisten poikkeuslupa
KP Kehityspelaaja
AP Ali-ikäisen poikkeuslupa, kiinnitys A tai B-junioreihin

PäävalmentajaKatri Koskela
ValmentajaNiina Elf
JoukkueenjohtajaAila Ronkanen